Follow usfb

hotelZ prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do naszego hotelu, którego świetna lokalizacja - nieopodal Starego Rynku - na Placu Kolegiackim 5 sprawia, że nie trzeba trwonić ani chwili na dojazd do najważniejszych miejsc Poznania. Hotel Kolegiacki posiada pokoje o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej atmosferze.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo 24 pokoje:Alfabe Asal say?lar Atasözleri ve Anlamlar? Bilmeceler Deyimler ve Anlamlar?

  • Jednoosobowe
  • Jednoosobowe Classic
  • Dwuosobowe Classic
  • Dwuosobowe Superior
  • Dwuosobowe DeLux
  • Studio
  • Apartament
  • Całodobowa recepcja.
  • Codzienne sprzątanie w cenie pokoju.
  • Oddzielna łazienka w każdym pokoju.

Hotel Kolegiacki jest hotelem butikowym, w którym każdy pokój i łazienka są indywidualnie zaprojektowane. Hotel mieści się w dwóch kamienicach- jedna z końca XVIII, druga z początku XIX wieku. Obie wpisane są do rejestru zabytków i bezpośrednio podlegają nadzorowi konserwatorskiemu. Wartość historyczna budynków i zachowane w nich autentyczne elementy o ponad 200 letniej historii zobowiązują do zapewnienia najwyższego poziomu hotelowych standardów. Stylowe meble- nowe, specjalnie zaprojektowane, także antyki i wyrafinowane draperie z najszlachetniejszych tkanin - w tym z jedwabiu - starannie dobrane do charakteru wnętrz.


Hotel Kolegiacki w całości jest klimatyzowany, a każdy z pokoi wyposażony jest w minibar, telewizję satelitarną i bezpłatny dostęp do Internetu. Zapewniamy również pełną ofertę konferencyjną ( sprzęt multimedialny, przerwy kawowe, lunch, nagłośnienie ).


Niecodziennym przeżyciem dla Gości jest prawdziwe obcowanie z historią. W pokoju 205 mieszkał znany kronikarz miasta Poznania - Marceli Motty, na cześć którego na elewacji budynku umieszczono pamiątkową tablicę. W budynku tym bywali również Karol Marcinkowski oraz Hipolit Cegielski - znamienici Poznaniacy.


Dzięki pracom konserwatorskim przeprowadzonym przez obecnych Właścicieli odkryto i ocalono wiele istniejących w budynku zabytkowych elementów. Odrestaurowano autentyczną, ponad 200 letnią klatkę schodową prowadzącą na poddasze, dzięki dużym nakładom udało się odzyskać dawny urok prawie całkiem zniszczonych barokowych okien od wewnętrznego dziedzińca, wraz z autentycznymi okuciami i cz??ci? parapetów. Odkryto również dla Gości przepiękną piwnicę, w których wtórnie zostały użyte średniowieczne cegły jak również po przeprowadzeniu konserwacji odzyskano dawny wygląd sklepień krzyżowo-żagielkowych. W trakcie prac budowlanych przy wykonywaniu podszybia  windy panoramicznej, odkryto fragmenty XIII wiecznej osady słowiańskiej. Archeolodzy poddali je skrupulatnym badaniom i inwentaryzacji. W tej pięknej piwnicy o powierzchni ponad 300m2 znajduje się obecnie powierzchnia przeznaczona na różne wydarzenia kulturalne, spotkania, koncerty i wystawy. W późniejszym etapie Właściciele planują przeznaczyć to miejsce na relaks dla Gości hotelowych- gabinety odnowy biologicznej i wellness.


Hotel Kolegiacki zaprasza wszystkich Gości do kawiarni w stylu Biedermeier z wyśmienitą kawą i deserami oraz do patio w stylu śródziemnomorskim, w którym można spróbować wykwintnych dań serwowanych przez naszego Szefa Kuchni. Powyżej Sali konferencyjnej, na otwartej przestrzeni dachu, znajduje się taras widokowy. Gdy nadejdą cieplejsze dni, będzie on pełnił funkcje letniego baru. Panorama miasta oraz widok na trykające się Koziołki Poznańskie codziennie w samo południe, zaskakuje nawet rodowitych Poznaniaków.


Niech spokój, niezwykła i ciepła atmosfera tego kameralnego miejsca będą dopełnieniem naszego zaproszenia do Hotelu Kolegiackiego.

hosting i wykonanie: Dyalcom.pl